İlk saç tıraşı

egemania.blogspot adresim hala kapalı,  yüzden buradan devam ediyoruz efenim…

Doğduğundan beri saçlarını kestirmediğimiz için çevremizden bayağı tepki alıyorduk:) Gözüne gelmesin diye toka takmaya başladığımızdan beri de Ege için “kız mı?” diye soranların sayısı da gittikçe artmaya başlamıştı. Uzun saça yabancı değiliz, baba ve amca da uzun saçlı olduğundan Ege’nin atkuyruğu ile dolaşması da bizim için hiç anormal değildi. Ama yavaş yavaş ooğlumun konforu bozulduğu, sürekli saçını düzelmek istediği için artık kestirelim dedik:)

Rutin doktor kontrolünden çıktıktan sonra kuaföre gitmeye karar verdik. Kontrolde biraz mızmızlandı, aşıyı da olup çılgınlar gibi ağlayaınca kesim sırasında ortalığı birbirine katar sandık. Artık ertafında olup biten herşeyi anlamaya başlamışken elinde makasla bir abinin ona yaklaşmasına izin vermez sanmıştım:)

Ege köpekli önlüğü giyip koltuğa çıktığında müthiş bir soğukkanlılıkla Saim abisinin  saçlarını kesmesini aynadan seyretti, gıkını bile çıkartmadı. Hatta sanırım o da saçlarından sıkılmış, biraz değişiklik arıyordu ki, sonuçtan memnun kaldığını gülücükleriyle gösterdi:)

Kesilen hemen hemen tüm saçları topladım tabii..Güzel bir düzenleme ile çerçeveletip Ege’nin odasına asacağım.

Advertisement
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s